Paryż Wieża Eiffela

Planujesz wyjazd do stolicy Francji i szukasz noclegu w Paryżu? Zobacz listę 10 najciekawszych hoteli Paryża, w różnym zakresie cenowym. Wybór noclegu ma bardzo duży wpływ na jakość pobytu w Paryżu. Nie trzeba koniecznie inwestować w drogi hotel typu superior, jednak warto mieć na uwadzę lokalizację – w bezpiecznej dzielnicy, w bliskiej odległości od metro, niedaleko centrum i głównych atrakcji turystycznych. Z pewnością odradzam dzielnice 18. i 19., okolice dworca Gare du Nord, okolice stacji Châtelet les Halles, a na obrzeżach – miejscowości Sain-Ouen i Saint-Denis. Polecam natomiast ścisłe centrum, Montmartre, Marais, okolice Gare de Lyon, okolice Opery Paryskiej, Montparnasse, dzielnice 7., 11., 12. i 13., a na obrzeżach – Boulogne-Billancourt, Nanterre, Croissy-sur-Seine. Ponadto, wybierając hotel, zwracam uwagę na ciekawe aranżacje wnętrz i unikalny klimat. Sprawdź zatem moje propozycje 10 najciekawszych hoteli Paryża.

 

1. COQ HOTEL PARIS

Hotel COQ znajduje się w 13. dzielnicy Paryża, w bliskiej odległości od uniwersytetu Sorbony i ogrodu botanicznego Jardin des Plantes. Przystanki metro Place d’Italie, Campio Formio i Nationale są położone w odległości zaledwie kilku minut spacerem od hotelu. To mało turystyczna okolica i słynie z zarówno zabytkowej, jak i nowoczesnej architektury. Na jej terenie mieści się również dzielnica azjatycka w okolicy tzw. Trójkąta Choisy, który tworzą ulice avenue de Choisy, avenue d’Ivry oraz boulevard Masséna. To miejsce spotkań przedstawicieli kultur chińskiej i indo-chińskiej, gdzie napotkamy mnóstwo restauracji i sklepów azjatyckich.

Nazwa COQ to skrót od Community of Quality. Niewątpliwym atutem hotelu są jakościowe śniadania, wyjątkowy wystrój, czystość i dostępne udogodnienia. W godzinach między 19:00 a 20:00 trwa happy hour, w czasie której można otrzymać darmowy kieliszek wina w hotelowym lobby. Każdy z gości otrzymuje do pokoju wodę, słodkie przekąski i może korzystać z kespresu do kawy Nespresso.

Adres: 15 rue Edouard Manet, 13. dzielnica, 75013 Paryż

Ceny: od ok. 340 zł za noc za osobę w pokoju 2-osobowym

Śniadanie dodatkowo płatne 58 zł za osobę

Zarezerwuj pokój w hotelu COQ

COQ hotel paris paryż hotel COQ

Źródło zdjęć: Booking.com

 

2. MOTEL ONE PARIS – PORTE DOREE

Piękny hotel 3-gwiazdkowy o genialnym wystroju, oferujący noclegi w bardzo przystępnych cenach. Motel One Paris-Porte Dorée znajduje się w 12. dzielnicy, w północno-wschodniej części Paryża. To idealne miejsce na nocleg, jeśli planujesz podróż pociągiem w dalsze zakątki Francji, bowiem tuż obok są położone dwa synne dworce – Gare de Lyon i Paris Bercy. W okolicy hotelu rozpościerają się ogromne tereny zielone – park Bois de Vincennes, Parc Floral de Paris, kompleks sportowy Parc Municipal des Sports oraz ogród zoologiczny (Motel One Paris – Porte Dorée leży niemalże na skraju ogrodu). Hotel dysponuje ogrodem i barem, a produkty serwowane w czasie śniadań pochodzą z upraw ekologicznych i sprawiedliwego handlu. Najbliższa stacja metro – Porte Dorée – oddalona o 300 m.

Adres: 295 Avenue Daumesnil, 12. dzielnica, 75012 Paryż

Cena: od ok. 210 zł za osobę za noc w pokoju 2-osobowym

Śniadanie dodatkowo płatne 50 zł za osobę

Zarezerwuj noceg w Motel One Paris-Porte Dorée

hotel w Paryżu Motel One Paris hotel Paryż Motel One Paris hotel w Paryżu Motel One Paris

Źródło zdjęć: Booking.com

 

3. BOB HOTEL BY ELEGANCIA

BoB hotel by Elegancia jest położony w 14. dzielnicy Paryża, na terenie której znajduje się słynny rejon Montparnasse. Właśnie tutaj wybudowano wieżowiec Tour Montparnasse, który stanowi jeden z najlepszych punktów widokowych na panoramę Paryża z Wieżą Eiffela. Ponadto w tej okolicy jest zlokalizowane najważniejsze francuskie obserwatorium astronomiczne, a pod ziemią… katakumby! Ta dzielnica była dawniej zamieszkiwana przez wielu artystów, m.in. Pablo Picasso i Marca Chagalla.

Bob hotel by Elegancia to bardzo ciekawy wybór na nocleg w Paryżu. Oprócz oryginalnego wystroju, hotel może poszczycić się również łaźnią w stylu hammam. Co również ciekawe, wszyscy goście po zakwaterowaniu otrzymują smartfon z dostępem do Internetu, umożliwiający wykonywanie nielimitowanych połączeń telefonicznych za granicę. W kwestii lokalizacji jest także komfortowo – najbliższa stacja metro znajduje się 100 m od obiektu.

Adres: 30 rue Pernety, 14. dzielnica, 75014 Paryż

Cena: od ok. 375 zł za osobę za noc w pokoju 2-osobowym

Śniadanie dodatkowo płatne 64 zł za osobę

Zarezerwuj noceg w BoB Hotel by Elegancia

BOB hotel paryż paryż hotel bob

Źródło zdjęć: Booking.com

 

4. THE HOXTON

The Hoxton to sieć wyjątkowych hoteli o przemyślanym wystroju wnętrz i lobby zapewniającym przestrzeń do pracy i spotkań. Paryski hotel Hoxton jest położony w 2. dzielnicy, zwanej również Bourse ze względu na zlokalizowaną tutaj giełdę. To dzielnica przede wszystkim o charakterze biznesowym, gdzie swoją siedzibę ma m.in. Bank Francji, ale jest także pełna pięknych, zabytkowych budynków. Słynie z XIX-wiecznych oszklonych pasaży i arkad handlowych – najbardziej znany i najstarszy spośród wszystkich paryskich pasaży to Passage des Panoramas, położony właśnie w 2. dzielnicy. Ponadto hotel Hoxton znajduje się stosunkowo blisko Opery Paryskiej (1,2 km), Luwru (1,5 km) i Centrum Pompidou (1,5 km), co czyni go świetnym punktem wypadowym na piesze wędrówki po największych atrakcjach stolicy Francji. Najbliższa stacja metro – Grands Boulevards – jest oddalona o zaledwie 230 m.

Adres: 32 Rue du Sentier, 2. dzielnica, 75002 Paryż

Cena: od ok. 490 zł za osobę za noc w pokoju 2-osobowym

Zarezerwuj noceg w hotelu The Hoxton

hoxton hotel paryż hotel paryż hoxton hotel hoxton paryż

Źródło zdjęć: Booking.com

 

5. ROYAL MADELEINE HOTEL & SPA

Hotel Royal Madeleine oprócz standardowej oferty noclegowej, może pochwalić się również centrum odnowy SPA i fitness. Na terenie hotelu znajduje się również restauracja serwująca dania kuchni europejskiej. Obiekt jest położony na terenie pięknej 8. dzielnicy Paryża, która słynie z zabytkowej architektury, muzeów i takich atrakcji, jak Opera Paryska. Na miejscu również galerie handlowe – Lafayette i Printemps. Warto je odwiedzić nie tylko ze względu na zakupy, ale także by podziwiać panoramę miasta z ich dachów. Stacja metro położona najbliżej hotelu to Saint-Lazare (300 m).

Adres: 29 Rue de l’Arcade, 8. dzielnica, 75008 Paryż

Cena: od ok. 380 zł za osobę za noc w pokoju 2-osobowym

Śniadanie dodatkowo płatne 85 zł za osobę

Zarezerwuj noceg w Royal Madeleine Hotel & SPA

paryż hotel royal madeleine royal madeleine paryż hotel

Źródło zdjęć: Booking.com

 

6. HOTEL HENRIETTE

Kolejna genialna propozycja hotelu w Paryżu położonego w 13. dzielnicy, sąsiadującej z Dzielnicą Łacińską. Hotel Henriette wyróżnia przede wszystkim wysmakowany design i wystrój wnętrz. Obiekt dysponuje również dziedzińcem porośniętym drzewami, do którego można wyjść np. w czasie śniadania. Najbliższa stacja metro – Les Gobelins (nazwa pochodząca od pobliskiej fabryki gobelinów) – znajduje się 200 m od hotelu. Blisko stąd do Sorbony (500 m) i do Ogrodu Lukseburskiego (1,5 km).

Adres: 9 rue des Gobelins, 13. dzielnica, 75013 Paryż

Cena: od ok. 330 zł za osobę za noc w pokoju 2-osobowym

Śniadanie dodatkowo płatne 60 zł za osobę

Zarezerwuj noceg w hotelu Henriette

hotel paryż henriette henriette hotel paryż

Źródło zdjęć: Booking.com

7. HOTEL MONGE

Piękny hotel dysponujący centrum odnowy biologicznej wraz z łaźnią parową, genialnie zlokalizowany blisko centrum Paryża, w słynnej Dzielnicy Łacińskiej. W okolicy znajdują się uczelnie wyższe, liczne restauracje, ogród botaniczny Jardin des Plantes i ogród Jardin du Louxembourg. Ponadto z powodzeniem można udać się stąd na piechotę na Ile-de-Cite, by zwiedzić Katedrę Notre-Dame (ok. 15 min drogi) i kaplicę Sainte-Chapelle. Najbliższa stacja metro – Place Monge – zaledwie 100 m od hotelu. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie pokoje posiadają część wypoczynkową i są dźwiękoszczelne.

Adres: 55 rue Monge, 5. dzielnica, 75005 Paryż

Cena: od ok. 460 zł za osobę za noc w pokoju 2-osobowym

Śniadanie dodatkowo płatne 77 zł za osobę

Zarezerwuj noceg w Hotelu Monge

Hotel Monge Paryż Paryż hotel monge

Źródło zdjęć: Booking.com

 

8. MADRIGAL

Jeszcze jedna propozycja paryskiego hotelu urządzonego z kunsztem, tym razem położonego w 15. dzielnicy, ale nadal na terenie wspomnianego już wcześniej Montparnasse. Blisko stąd do Muzeum Pasteura (200 m), do wieżowca Tour Montparnasse z punktem widokowym na Wieżę Eiffela (1 km) i do Ogrodu Luksemburskiego (1,9 km). Atrakcje takie jak Place de la Concorde czy Pola Elizejskie to zaledwie krótki przejazd metrem. A sam hotel Madrigal jest usytuowany zaledwie kilka kroków od stacji metro Pasteur.

Adres: 32 Boulevard Pasteur, 15 dzielnica, 75015 Paryż

Cena: od ok. 320 zł za osobę za noc w pokoju 2-osobowym

Śniadanie dodatkowo płatne 50 zł za osobę

Zarezerwuj noceg w hotelu Madrigal

paryż hotel madrigal madrigal hotel paryż

Źródło zdjęć: Booking.com

 

9. CHOUETTE HOTEL

Kolejna propozycja noclegu na Montparnasse i w 15. dzielnicy Paryża i w bardzo podobnej cenie, co poprzednio wspomniany hotel Madrigal. Chouette Hotel to uroczy obiekt, w którego wystroju dominuje wizerunek sowy (nazwa „Chouette” to właśnie dokładne tłumaczenie „sowy”). Barwnie urządzone wnętrza nadają niepowtarzalnego charakteru. Ponadto warto zwrócić uwagę na dźwiękoszczelność dostępnych pokoi. Przystanek metro położony najbliżej hotelu – Convention – zapewnia dojazd bez przesiadek do najpiękniejszej dzielnicy Paryża – Montmartre (jeśli planujesz jej zwiedzanie, sprawdź mój artykuł o atrakcjach Montmartre). Oprócz tego, z hotelu łatwo można dostać się spacerem do parku Georges Brassens (0,5 km), Muzeum Pasteura (0,8 km) i wieży Tour Montparnasse (punkt widokowy na panoramę Paryża z Wieżą Eiffela – 2 km).

Adres: 237 Rue De La Convention, 15. dzielnica, 75015 Paryż

Cena: od ok. 330 zł za osobę za noc w pokoju 2-osobowym

Śniadanie dodatkowo płatne 60 zł za osobę

Zarezerwuj noceg w hotelu Chouette

chouete paryż hotel paryż hotel chouette

Źródło zdjęć: Booking.com

10. CITIZENM GARE DE LYON

CitizenM Gare de Lyon to jeszcze jeden hotel w Paryżu położonego w 12. dzielnicy i wart rozważenia. Ten 4-gwiazdkowy obiekt jest jednak zlokalizowany znaczenie bliżej dworca kolejowego Gare de Lyon niż wcześniej wspomniany Motel One Paris-Porte Dorée i zaledwie klika kroków od brzegu Sekwany. Blisko stąd do ogrodu botanicznego Jardin des Plantes położonego po przeciwległej stronie rzeki, jak i Opery Bastille (900 m) i Katedry Notre-Dame (1,3 km). Najbliższa stacja metro – Quai de la Rapée – jest oddalona o 400 m od hotelu. Na terenie obiektu znajduje się również bar serwujący jedzenie, jak i napoje (koktajle, piwo itp.) – canteenM. Hotel jest warty uwagi ze względu na korzystną lokalizację i ciekawy, barwny wystrój.

Adres: 8 Rue Van Gogh, 12. Dzielnica, 75012 Paryż

Cena: od ok. 320 zł za osobę za noc w pokoju 2-osobowym

Śniadanie dodatkowo płatne 65 zł za osobę

Zarezerwuj noceg w CitizenM Gare de Lyon

citizenM paris gare de lyon hotel paryż citizenM paris gare de lyon citizenM paris gare de lyon hotel paryż

Źródło zdjęć: Booking.com

 

 

A jeśli podoba Ci się mój blog podróżniczy, zachęcam również do sprawdzenia moich profili na Instagramie i na Facebooku, gdzie znajdziesz jeszcze więcej zdjęć podróżniczych!